Magické slovo parfum je odvodené z latinčiny „perfumare“ alebo „predymiť“ (vydymovadlom sa prevonia miestnosť). Základná definícia  parfumu uvádza zloženie esenciálny olej rozpustený v liehu. Z toho vyplýva, že koncentrácia vôní, sila, čiže podiel esenciálnych olejov a liehu, sa môžu líšiť. Z vôní je parfum (parfumový extrakt) najsilnejší, lebo má najvyšší obsah aromatického oleja. Obsahuje 15 – 30 % vonnej parfumovej kompozície v koncentrovanom liehu.


Ostatné vône sú kvalifikované ako voňavé vody :
Parfum (P): 15 – 30 % éterických olejov
Eau de Parfum (EDP): 8 – 15 %
Eau de Toilette (EDT): 4 – 8 %
Eau de Cologne (EDC):  2 – 5 %


Všeobecne platí, že čím vyššia vonná parfumová kompozícia, tým dlhšie vydrží vôňa a tým je vyššia aj cena. Parfumové kompozície sú vyrábané z kvalitných prírodných materiálov (silíc, destilátov, extraktov) Okrem toho sa používajú aj látky, ktoré sa v prírode nevyskytujú a sú vyrobené synteticky. Pri aplikácii na pokožku je dobré vyberať si prekrvené miesta – oblasť za ušami, na krku, na lakťových a kolenných jamkách, na zápästí.


Ktorá vôňa je pre mňa tá pravá?
Neexistuje žiadny spoľahlivý osvedčený návod, akú vôňu si vybrať. Jediná zásada je, že si vôňu vyberajte podľa svojich pocitov a nálady. Pomôckou pri výbere by mohol byť práve parfumový rad Magia Naturalis – Elements Zodiak vytvorený podľa astrológie a živlov. Štyri živly sú stavebnými prvkami celého vesmíru a teda majú dôležitý vplyv aj  na pozemský rastlinný svet/flóru. Ku každej planéte, ktorá patrí pod niektorý z týchto živlov, sa podľa dávnych vedomostí našich predkov priraďujú určité bylinky alebo rastliny. Parfumy Magia Naturalis boli vytvorené  s rešpektom k týmto poznatkom a v jednotlivých parfumoch sa využíva práve sila rastlín, ktoré majú tento astrologický rozmer.
 

Parfum IGNIS, znamenia Lev-Strelec-Baran 
Element OHEŇ je dominantným živlom pre znamenia Lev-Strelec-Baran.
Rastliny pod vplyvom tohto živlu sú prevažne pod vládnucimi planétami Slnko a Mars a podporujú bojovnosť, odvahu, ochranu, očistu, úspech.
Škorica privoláva peniaze, prosperitu a má ochranné účinky.
Neroli – pomaranč, vôňa energeticky očisťuje a zvyšuje príťažlivosť, privoláva lásku, pôsobí antidepresívne.
Cédrové ihličie, už starí Féničania (dnešný Libanon) ako prví zaviedli mince ako platidlo a verili, že kúsok cédrového dreva v mešci privoláva bohatstvo.
Agarové drevo (známe aj po názvom Oud) je najdrahšou prírodnou vonnou substanciou na svete, odpudzuje zlo a negatívne sily.

Parfum AQUA, znamenia Rak-Ryby-Škorpión

Element VODA je dominantným živlom pre znamenia Rak-Ryby-Škorpión. Rastliny pod vplyvom tohto živlu sú prevažne pod vládnucimi planétami Mesiac a Venuša podporujú vernosť, priateľstvo, úprimnosť, oddanosť a súcit.
Ruža – v ľudovej mágii bola vždy nápomocná pri milostnom čarovaní.
Jazmín – táto vôňa aplikovaná pred spaním vraj prináša veštecké sny.
Magnólia – jej kvety majú opojnú arómu a znásobujú schopnosť šíriť lásku.
Ylang-Ylang je rastlinou pokoja a mieru. Má silné protistresové účinky a odporúča sa vždy v situáciách, keď hrozí akékoľvek zvýšené riziko stresu. Potláča hnev a agresivitu a je teda skutočnou „vodou na oheň“.

Parfum AER, znamenia Blíženci -Vodnár-Váhy 

Element VZDUCH, je dominantným živlom pre znamenia Blíženci -Vodnár-Váhy. Rastliny pod vplyvom tohto živlu sú prevažne pod vládnucimi planétami Merkur a Jupiter a podporujú meditáciu, múdrosť, fantáziu, duševnú silu, ale aj šťastie v hre.
Levanduľa je známa svojimi upokojujúcimi a protistresovými účinkami.
Borovica má povzbudzujúce, osviežujúce pôsobenie. 
Bergamot čistí cestu k  bohatstvu a k šťastiu v podnikaní či výhre.
Šalvia podporuje dlhovekosť a pôsobí proti urieknutiu.

Parfum TERRA, znamenia Býk-Kozorožec-Panna 
Element ZEM je dominantným živlom pre znamenia Býk-Kozorožec-Panna. Rastliny pod vplyvom tohto živlu sú prevažne pod vládnucimi planétami  Saturn a Jupiter, podporujú úspech, plodnosť, pracovitosť a zodpovednosť.
Zimolez uzemňuje a teda pomôže v tom, aby sa naše priania uskutočnili.
Kosatec  je právom považovaný za kráľa parfumérie a preto mu venujeme pár riadkov naviac.
Je v priamom spojení so zemou cez svoj čarovný  koreň, ktorý musí zrieť magické 3 roky, aby bolo možné vôbec z neho extrahovať tento parfumérsky poklad. Kvet kosatca nesie posolstvo Matky Zeme zdola od koreňa  až hore, k nebeskému Otcovi. Nádherný kvet kosatca je však, paradoxne, bez  vône. V parfumérii má  však výsostné postavenie a jeho vôňa sa prejaví až po jej extrahovaní.
A ani to nie na prvý „pohľad“, až  neskôr a v kombinácii s inými vonnými olejmi. Vytvoriť ideálnu vonnú kompozíciu  pre tohto kráľa flóry je často celoživotným poslaním aj pre skúseného majstra parfuméra.
Mach pomáha pri zhmotňovaní plánov a správnych investíciách.
Pačuli je životabudič, stačí si trošku privoňať k pačuli a okamžite pocítime vitálnu silu.


Môže nastať aj situácia, keď je potrebné určitý  živel doplniť alebo naopak stlmiť. To sa prejaví tak, že nás priťahuje  parfum, ktorý k nám podľa opisu vôbec nepatrí. Má úplne opozitné astrologické prepojenie a teda prináleží aj k iným elementom a planétam, ako to určuje naše znamenie. Aj to je však  v úplnom poriadku, to nás bohyňa Flóra vedie cestou rovnováhy…


Parfémy boli vyvinuté a vyrobené v českom laboratóriu pod magickou horou Řip, podľa prísnej legislatívy EU pre kozmetické produkty. Parfumy Magia Naturalis –Elements Zodiac sú prvotriednej kvality. Každý parfum je zabalený v plátennom prírodnom vrecúšku a v plechovke, materiál je ekologický a bezodpadový. Obaly sú vhodné na ďalšie použitie, podľa svojej fantázie napr. do šatníka, auta ako vrecúško s potpourri.